ÜRÜN İÇERİĞİ

SAÇ DÖKÜLMESİNE BİTKİSEL ÇÖZÜM

ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ YAĞI EKSTRAKTI

Üzüm çekirdeği yağı ekstraktı, bünyesinde birçok yararlı vitamin ve iz elementler olduğundan, saçları qidalandırma ve geri yükleme özelliklerine sahiptir. Bu erişim saç köklerine bolca mâl edilen 9 vitamin (Е, А, B1, B2, B3, В6, B9, В12 ve C) içerir. Ayrıca potasyum, sodyum, kalsiyum, demir gibi saç için faydalı olan mikro ve makro elementleri de içeriyor. Saç yapısının yenilenmesi için en önemli unsuru ise linol turşusudur.Ayrıca, üzüm çekirdeği yağı ekstraktı kendisinin faydalı özellikleri ile kafa derisine çabuk nüfuz eder ve saçta yağlılık hissi yaşatmır.

AT KESTANESİ YAĞI EKSTRAKTI

At kestanesi yağı ekstraktı, içeriğindeki Bronzlaştırıcı ve tannoid maddeleri sayesinde saç köklerini sağlamlaştırarak ve böylece saç dökülmesini önler.Bitkinin bünyesine dahil olan vitaminler, sabit yağlar ve saponin maddesi saçlara parlaklık ve sağlıklı bir görünüm verir.Flavonoid, estsil maddeleri, E, B grup vitaminleri, Bronzlaştırıcı madde, sabit yağlardan oluşan at kestanesi yağı ekstraktı saçları gıda maddeleri ile zenginleştirir, hacim verir, kalınlaştırır, saç dökülmesini önler ve saçın uzama sürecini uyarır. Ayrıca kafa derisinde yağlı düzenler, Kepekten kurtulmaya yardımcı olur.

KARANFİL YAĞI EKSTRAKTI

Karanfil yağı ekstraktı kosmetologiyada uzun süredir uygulanır ve kullanımı mükemmel özellikleri sayesinde saç yapısı ve kafa derisinin onarımına yol açıyor. Bu uçucu yağının uyarıcı özelliği kafa derisine kan akışını artırır, saç folikullarını yararlı maddelerle besler ve saçların uzaması ve parlaqlaşması için uygun ortam hazırlar. Ayrıca, karanfil yağı ekstraktı başta çeşitli tip yara ve travmaların üstesinden mükemmel geliyor. Antibakteriyel doğal aracı olarak karanfil yağ ekstresi kendini saç köklerinde aşırı yağlanma ve kəpəklə gösteren iltihap sorunlarının üstesinden gelmeye de yardımcı olur.

AYNISEFA YAĞI EKSTRAKTI

Aynısefa eski Yunanlılar tarafından yaygın kullanılan tedavi özellikleri ile eski ilaç bitkilerindendir. Aynısefa antiseptik, soğuk algınlığına karşı etkili, antibakteriyel ve tedavi edici özellikleri ile ünlüdür. İçeriğinde, özellikle de leçeklerinde olan biyolojik flavanoidler ve Matlaştırıcı maddeler, bu bitkinin yağ ekstraktının halk tıbbında kullanımına geniş sağlıyor.Karoten ve pektinlər Aynısefa yağının büyük kısmını oluşturur. Bu maddeler baş derisi ve saçlara destek için çok önemlidir.Aynısefa yağı ekstraktı saçları güçlendirir, onların uzamasını hızlandırır, kalınlaştırır, parlaklık ve hacim verir.

ALOE VERA YAĞI EKSTRAKTI

Aloe yağ ekstresi kendisinin tedavi edici özellikleri sayesinde artık uzun zamandır kuru ve yıpranmış saçların tedavisinde, ayrıca, saçların daha da güzelleşmesi ve esnek olması için saç bakım aracı olarak da kullanılır. Aloe özü doğal antioksidan içeren C, E ve B grubu vitaminlerle zengin içeriğe Ayrıca saçların uzamasında biyolojik uyarıcı rolünü oynayan allantoin ve beta- karoten gibi yararlı mikroelementlere sahiptir. Ayrıca, bünyesine çeşitli mineraller, proteinler, enzimler ve amino asitler içerir. Aloe yağ ekstresi saçları yumuşatır, metabolizmayı geliştirir, sağlamlaştırarak, uzamasını hızlandırır, parlaklık ve esneklik verir.

ZENCEFİL YAĞI EKSTRAKTI

Zencefilden saç için kullanın geleneği Doğu'dan, daha net, Hindistan'dan geliyor. Bu bitkinin ana kökü kan dolaşımını uyarıcı esansiyel yağlarından oluşmaktadır. Bir çok tedavi edici özelliğe sahip olan zencefil daha fazla ısıtma sürecine malikdir.Zencefil kökünün içeriği A ve C vitaminlerinden, yağ asitleri, gerekli amino asitler, çeşitli kalsi gibi mineraller ve diğer birçok yararlı maddelerden oluşur.Zencefil kökünün içerisine giren en şaşırtıcı birleşme ise zingeberendir. Saç derisine teması sırasında, saş köklerinin qidalandırmasını iyileştirmesi sayesinde, dərialtə kan dolaşımını aktif hale getirir.Kan dolaşımı aktivləşdiyi zaman saç kökleri, orqanizmanın kendisinin sağlayabileceği ek tüm vitamin ve mikroelementleri, faydalı maddeleri doğrudan zəncəfildən emer.

ISIRGAN OTU YAĞI EKSTRAKTI

Dikenli ve yakıcı etkiye sahip ısırgan otunun saç için mucizevi faydaları hala eski zamanlardan bilinir. Çok fazla proteinler, vitaminler ve silisyum asidi olan bu ot, saçları beslemek ve uzatmak için de etkiye sahiptir.Isırgan otunun içinde, ayrıca, bronzlaştırıcı ve antibakteriyel bileşenler olduğundan ve dezenfekte edici özelliğe sahip olduğundan kepek ve seyrekleşmeye karşı da kullanılır.Saç derisini yumuşatır ve kaşıntıyı giderir.Sağlıklı saçlar için de faydalı sayılır, bu nedenle saça uygulanmasında baş derisinde koruyucu perde oluşturur ve saçların kırılmasının, nazikleşmesinin önler.Isırgan yağ ekstresi kan dolaşımını güçlendirir, saç köklerini proteinlə zenginleştirir ve saçın aktif uzaması için yardımcı oluyor.

YULAF EZMESİ YAĞI EKSTRAKTI

Halk hekimliği yulafın tedavi xasselerinden birçok hastalıklardan kurtulmak için kumanya ediyor. Yulaf yağ ekstresi kafa derisini yatıştıran, yumuşatan fosfolipidlər, glikolipidlər ve bü tür adlandırılan "kutuplu lipitler" le zengindir. Yulaf yağ ekstresi yulafın kuru tohumunda bulunan çok yararlı özelliklere, ayrıca, vacibli omega yağlarınını yüksek konsantrasyonunda ve antioksidanlar sahiptir.İçeriğinde bulunan Omega - 6 ve Omega - 9 yağ asitlerinin sayesinde yulaf yağ ekstresi saçlara parlaklık ve esneklik getiriyor. Yulaf otu hassas ve yıpranmış ciltler için yatıştırıcı etkiye sahiptir ve baş dərisiniə hızla nüfuz edip saçları faydalı mineraller ve vitaminlerle besler. Alerji, tahriş ve nezleye karşı olan etkiye sahiptir.

HOP YAĞI EKSTRAKTI

Hop yağı ekstraktı henüz çok eski zamanlardan kendisinin takviye özelliklerine göre saçlar için kullanılır. Eski Roma'da maya otunu aşırı saç dökülmesine karşı, ayrıca kepek ve keçəlləşməyə karşı çeşitli solüsyonlar, yağ ve diğer şekillerde kullanıyorlardı.Hop yağının içeriğinde aktif lupulin maddeleri, çeşitli askorbik, tanin, humulin ve Valerian asitleri, ayrıca trimetilamin, doğal sakız, kolin ve tanin maddeleri de vardır. Geleneksel kosmetologiyada maya otu yağ ekstresi saç restorasyonu ve saç uzatma araçlarına içerir. Hop yağı ekstraktı kafa derisi ve saçlarda yağlılık dengesini onarır, epidermisdə metobolik süreçleri geliştirir, ayrıca, saç dökülmesini ve kepeğin önler.Yağ ekstraktının içerdiği flavonoidler, yağ bezlerinin çalışmasını normalleştirir, K vitamini ve amino asitler ise saç köklerini sağlamlaştırarak ve saç yapısını geliştirir.

AYI PENÇESI YAĞI EKSTRAKTI

Ayı pençesi yüzyıllardır saçlara bakım, ayrıca, saç dökülmesine karşı doğal bir araç olarak kullanılmıştır.Ayı pençesi bitkisinin kökünden yapılan bu ekstrakt doğal inulin, palmitin ve Stearik asit, eter ve yağ proteinleri, protein, tanin maddesi, mineral tuz ve vitamin.Tüm bu maddeler saç uzamasını uyarır, kepeği giderir, baş derisi qıcıqlanmasını azaltır ve tamamen kafa derisinin durumunu iyileştirir. Sonuçta, saçlar daha kalın, parlak ve güçlü hale gelir. Ayı pençesi otu yağ ekstresi, özellikle içerdiği fitosterol maddesi sayesinde, saç köklerinin ve yağ bezlerinin fonksiyonlarını normalleştirir.

ADAÇAYI YAĞI EKSTRAKTI

Adaçayığı bitkisinin tedavi edici özellikleri henüz birinci mısır faraonları neslinin vaktinden bilinmektedir.Tıbbi açıdan, adaçayığı bitkisinin en güçlü etkiye sahip maddesi - güçlü doğal antibiyotik olan SALVIN maddesidir.Organik kökenli asitlerin konsantrasyonunda oluşan bu karışım bir takım mikrop ve mikroorganizmalara etkili etkiliyor. Adaçayığı antibakteriyel, anti-alerjik, mantara karşı ve antiseptik özelliklere sahiptir. Bu bitki magnezyum, çinko, potasyum, B ve C vitaminlerinin kaynağı olarak kabul edilir. Adaçayığı bitkisinin yağ ekstresi büzüşdürücü özelliğe sahiptir ve kafa derisinde pH- ı normal düzeyde tutmaya yardımcı olur, baş derisinde aşırı kuruluğu veya yağlılığın önler.Antibakteriyel özelliği sayesinde sürvə yağ ekstresi mantar enfeksiyonlarının önler, kepeğe karşı başarılı mücadele eder.Ayrıca, saç folikullarını onarır ve saçların uzamasına yardımcı olur, saç dökülmesini ve erken keçəlləşmənin önler.

KEKIK YAĞI EKSTRAKTI

Keklikotunun benzersiz şifa özellikleri hakkında ilk kez Dioskorid ve Hipokrat belirtmişlerdir, ancak ilk geniş isitfadəsinə mısır təbabətçilərinin infeksiyon hastalıklara karşı uygulanmasına başlanılmıştır.Kekik yağ ekstresi özünde aşağıdaki yararlı özellikleri taşıyor: yaranın çabuk iyileşmesini sağlar, iltihaba karşı iyidir, antibakteriyel özelliğe sahiptir, kosmetologiyada ve halk tıbbında yeterince geniş kumanya olunur. Kekik yağ ekstresi her türlü cilt ve saçlara uygundur.Fakat zayıf, hasarlı ve seyrek saçlar için özel yararlıdır.Saç yapısını kökünden uçlarına kadar güçlendirir, saçlara sağlıklı bir parlaklık ve esneklik verir.